Thursday, December 23, 2010

How to Make Cupcake Wrappers

Looking for the cupcake wrappers tutorial?  It's at its new home at Tikkido.com.5 comments:

 1. I have been following your blog for a while, can I feature one of your party on my blog? please write me at momlicious@gmail.com

  ReplyDelete
 2. Can I ask how you made, or where you bought, the snowflake toppers?

  ReplyDelete
 3. I made them myself. First I tried royal icing, but I just had too much breakage. The top, most snowflake-bedecked cupcake has one gumpaste (back) and two royal icing (front) toppers. The rest of the cupcakes just had the gumpaste toppers. I cut the gumpaste out using these cutters http://www.fancyflours.com/cookie-cutter-set-snowflakes-1.html (smallest one) and made little gumpaste spikes to poke into the cupcakes so the entire thing would be edible. All the cupcakes were glitzed up with disco dust (edible glitter), some lavender, some rainbow (just iridescent). I'm happy to email more detailed instructions if you need it!

  ReplyDelete
 4. They are beautiful!! I've never worked with gumpaste before, but this is motivation. Your site is amazing by the way. I've bookmarked many of your posts; they have such creative ideas and tips and they make me want to throw a party. Thanks so much!

  ReplyDelete
 5. İkiz bebekleri nerede görsek ilgimizi çeker. Sokakta bir annenin ya da babanın ikiz bebeklerinin arabasını sürmesini sevimli buluruz. Ancak ikiz bebekleri büyütmek göründüğü kadar kolay değildir. Üstelik bu konuda dünyada yapılmış çok az bilimsel yayın bulunmaktadır.

  Acıbadem Maslak Hastanesi Bebek Yoğun Bakım Uzmanı Dr. Gülnihal Şarman, son 30 yılda ikiz bebek oranlarında yüzde 65 oranında artış olduğunu, yılda 1,5 milyon bebeğin doğduğu Türkiye'de ise 45 bin ikiz doğum meydana geldiğini belirtiyor.

  Çift yumurta ikizleri:

  Çift yumurta ikizlerinde iki yumurta iki spermle birleşir ve iki ayrı bebek oluşur. Bu ikizleri aynı odayı paylaşan kardeşlere benzetebiliriz. Ayrı yumurta ikizleri birbirlerine çok benzeyebilecekleri gibi bazen de hiç benzemeyebilirler. Bu ikizlerin DNA’ları yüzde 50 oranında aynıdır. Kardeşlik açısından birbirlerine benzeyebilirler, farklı cinsiyette olabildikleri gibi aynı cinsiyette de olabilirler. Ayrı yumurta ikizlerinin kendilerinin de ikiz bebek doğurma şansı 2,5 kat artar.

  Yarı aynı yumurta ikizleri:

  Birbirine çok benzeyen biri kız, biri erkek ikizler yarı aynı yumurta ikizlerini düşündürür. Bir yumurta döllenmeden kendi başına ikiye bölünür. İki ayrı sperm tarafından döllenir. Ayrı cinsiyette olabilen bu ikizlerin DNA yapısı yüzde 75 aynıdır.

  Yapışık ikizler:

  Yapışık ikizler de aynı yumurta ikizleridir. Çok nadir görülen bu ikiz türü, 200 bin gebelikte bir görülür. Bunların yüzde 65’i ilk günde ölür, yüzde 90’ı da ilk sene içinde ölebilir. Bu bebekleri ayırarak yaşamlarını sürdürmek çok zordur. Bu noktada hangi organlarını paylaştıkları çok önemli olur.

  ReplyDelete